Jdi na obsah Jdi na menu
 


Všechno nebo nic...

27. 3. 2008

Všechno nebo nic...

úterý 19.2.2008 | Redakce

NOTES#26: Všechno nebo nic... Plzeň - Šest dní a 4 roky zpět. To Plzeň rozdrtila doma Kladno a na poslední chvíli proklouzla do play-off, kde vlnou nadšení roztrhala na kusy favority z Pardubic. Historie se opakuje, ale tentokráte může Plzeň i prohrát. Závisí jen a jen na týmu z Vítkovic. K tomu, aby se domácí nemuseli na nic ohlížet, musejí se Spartou vyhrát alespoň v prodloužení, což už se jim jednou v této sezóně doma podařilo, navíc Sparta v tomto ročníku hokejové O2 extraligy na Západočechy ještě nevyzrála. V Plzni se čeká plný dům. Dožene opět své miláčky do play-off?

52. kolo – čtvrtek 21. února v plzeňské ČEZ Areně

Již dlouhé tři sezóny čekají hokejisté Lasselsbergeru společně se svými fanoušky na větší úspěch. Tři ročníky bez play – off, tři roky bez napínavých vyřazovacích bojů. Končit čtvrtou sezónu v řadě po 52. kole? To si nikdo z fanoušků, hráčů ani vedení nepřipouští! Karty jsou rozdány zcela jasně – porazit Spartu! Pak Plzni play -off nikdo nevezme. Avšak ani v případě prohry nemusí fanoušci Západočechů ještě házet flintu do žita. Ovšem to Slavie musí vítězit ve Vítkovicích. Na to se ale keramici nesmí spoléhat! Plzeňští hráči jsou jistě namotivováni proti tradičnímu rivalovi a obhájci titulu. Fanoušci jsou plní očekávání, o zápase se mluví už několik dní. Důležitost duelu dokládá i fakt, že byl vybrán Českou televizí do studia Buly. I přesto je už teď jasné, že plzeňská ČEZ Aréna bude praskat ve švech a diváci uvidí skvostnou hokejovou podívanou. Věřme, že budeme svědky zápasu, na který se nezapomíná. Poslední zápas základní části, ve kterém jde o všechno!!! Bitva roku - zápas sezóny je tady!

Famózní obrat a Tygří lekce

Po reprezentační pauze přivítala Plzeň na svém ledě předposlední celek tabulky RI OKNA ZLÍN. Až do 53. minuty se domácí trápili, soupeř trestal vše co mohl a na světelné kostce svítil smutný výsledek 0:4. A když také proslulý exekutor samostatných nájezdů Tomáš Vlasák ve své disciplíně selhal, už málokdo věřil ve vyrovnání. Jenže pak přišla plzeňská gólová smršť, neuvěřitelný finiš a skvostný obrat Plzně! Na 1:4 snižoval Tomáš Divíšek a od té doby bylo na ledě jenom jedno mužstvo. Během chvíle byl stav 2:4, a když Marek Posmyk v 58. minutě snižoval na pouhých 3:4, zdálo se, že se v Plzni odehraje nevídaný obrat! A taky že ano - 59. minuta a srovnáno - 4:4! Psychika Zlínských utrpěla značný otřes a Plzeň senzační obrat dokončila! Dva zlaté body jsou nesmírně cenné. Hráči Lasselsbergeru však nedokázali navázat na tento úspěch v nedělním utkání v Liberci. Častá vyloučení jim brala síly a chybělo i štěstí. Plzeň prohrála 4:2.

Tomáš Divíšek jde jako správný kapitán příkladem

Tomáš Divíšek nabírá před play-off tu správnou formu. Bodově se prosadil v obou zápasech po reprezentační pauze a připsal si na své konto čtyři kanadské body, za dva góly a dvě asistence. V posledním zápase se Spartou (8. ledna) se plzeňský kapitán blýskl dvěma brankami a jednou asistencí, proto doufejme, že ho skvělá forma neopustí a bodově se zapíše i proti Pražanům.

Fantastické zákroky Romana Málka deptají soupeřovy střelce

Po příchodu nové trenérské dvojice Hořava – Rulík se stal Roman Málek opět jasnou jedničkou v týmu. Důvěra trenérů mu výrazně pomohla a branku Lasselsbergeru znovu hájí brankář, který je postrachem pro soupeřovy střelce. Svými výkony drží Plzeň nad vodou v těžkých chvílích a zároveň motivuje hráče před sebou. Plzeň podržel v zápase se Zlínem, v Liberci dával Lasselsbergeru dlouho naději. Vychytá dnes i Tona, Sivka, Nedvěda a další?

Sečteno - podtrženo

Den pravdy nadešel.... Celou sezónu se hráči HC Lasselsbergeru Plzeň pohybovali v horní polovině tabulky, až v samém závěru se Plzeňští začali propadat. Přišla výměna trenérů, pro mužstvo nový impuls. Obrana začala fungovat, tým méně inkasuje a špatně si nevede ani v útoku. Přesto ani letos nebude mít klid až do samého závěru. Pár nepovedených zápasů a je z ikonce základní části drama, které Plzeň už dlouho nepamatuje! Rozhodne se v posledním zápase, přesně jako před čtyřmi roky, kdy nakonec sezóna skončila až před branami finále.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář