Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor s Tomášem Divíškem

27. 3. 2008

V sérii s Kladnem nám chybělo štěstí a nakonec i síly, přiznává Tomáš Divíšek

úterý 18.3.2008 | Jiří Pruner

V sérii s Kladnem nám chybělo štěstí a nakonec i síly, přiznává Tomáš Divíšek Celou sezónu bojoval a svůj tým vedl jako správný kapitán. Ano, Tomáš Divíšek je už druhou sezónu lídrem plzeňského Lasselsbergeru. „Moc se mi líbí, jak tento klub pracuje,“ říká a doufá v brzký úspěch západočeského týmu. Po posledním utkání Lasselsbergeru v letošní sezóně, které hráči tradičně sehráli proti svým fanouškům, jsme s kapitánem modrobílých zhodnotili právě skončenou sezónu.

 
 
Tomáši, skončila sezóna, emoce již opadly. Jaký byl podle vás letošní extraligový ročník, když se na něj díváte zpětně a s nadhledem?
Určitě letošní sezóna není úspěch. Nedá se ale řící, že by to byl nějaký špatný, nebo hrozný výsledek, to určitě ne. My jsme až do konce bojovali o čtvrtfinále, v jednu chvíli jsme byli dokonce na pátém, šestém místě a já jsem tomu věřil. Není to úspěch, ale myslím, že to také není nějaký hrozný neúspěch, a já věřim tomu, že to příště bude ještě lepší. Byli tady výborní hokejisté, skvělý tým. Sehráli jsme výborné zápasy, hlavně doma. A je to velká škoda, jsem z toho opravdu zklamaný, že jsme nedošli dál.

Řekl jste, že jsme byli v jednu chvíli čtvrtí, pátí. Kde se to podle vás zlomilo, že jste nakonec museli bojovat o předkolo?.
My jsme hráli zápas 23. prosince ve Varech, vyhráli jsme 3:0 a myslím, že to byl jeden z nejlepších výkonů v sezóně. Hráli jsme výborně a obětavě. Ale pak doma přišel špatný zápas Litvínovem, další se Třincem a malinko jsme ztratili pohodu. Nakonec z toho byla série, kdy jsme z deseti zápasů vyhráli, tuším, pouhé dva. Ztratili jsme hodně bodů. Nevím čím to bylo. Hodně jsme o tom v kabině mluvili, ale bohužel jsme se z toho nedostali, a tak jsme až do posledního zápasu hráli o předkolo.

Po Vánocích přišla výměna trenérů. Jak jste to vnímal? Bral jste to nějak osobně?
Já jsem to bral hodně osobně. Trenéři za to určitě nemohli. Musím říci, že takoví trenéři, jako byli Jirka Kučera s Frantou Černým, jsem ještě neměl. Jsou to skvělí lidé, výborní trenéři. Ale mužstvu se nedařilo, a trenéři bývají na prvním místě, takže vedení to asi udělat muselo. Možná tam byl tlak od sponzorů i od veřejnosti, tudíž přišli noví trenéři, nový impuls a jelo se dál. Určitě mě to moc mrzí, ale takový je hokej.

Vraťme se teď do předkola. Jak se na něj zpětně díváte? V čem bylo Kladno lepší, co rozhodlo?
Já jsem si na Kladno věřil, oni hrají technický hokej a my jsme předtím hráli výborný zápas se Spartou, zápas o play-off. V něm jsme se semkli. Ale bohužel první zápas nám hodně ublížil. Ten možná i rozhodl. Myslím, že jsme v něm byli lepší, ale rozhodují přesilovky. My jsme byli celý rok hodně vylučovaní, na Kladně jsme hráli třikrát ve třech, to prostě nejde. Hráli jsme tak celou sezónu, ale v play-off se hraje jinak. Kladno má šikovné hráče, hráli zkušeně a nám možná chybělo trochu štěstí a na konci i síla.

Myslíte si, že byl klíčový moment, když rozhodčí Minář na konci prvního utkání vyloučil Petra Vampolu za filmování a tím vám znemožnil ještě něco udělat s výsledkem?
Já si myslím, že to klíčový moment nebyl. Byla to velká chyba, to určitě. To bylo v padesáté deváté minutě, ale my jsme měli 58 minut na to, abychom góly dali. Určitě to byla chyba, veliká chyba, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Měli jsme další tři zápasy, abychom s vývojem série něco udělali. Ale vyhráli jsme jenom jeden. Takže klíčový moment určitě ne.

S jakou reakcí jste se setkal po skončení celé série, tedy i celé sezóny, u přátel, kamarádů a u veřejnosti?
Co jsem mluvil s kamarády a s lidmi kolem hokeje, tak byli hodně zklamaní. Byla tam euforie po celou sezónu a především po zápase se Spartou, který byl jedním z nejlepších v sezóně. Hodně lidí nám věřilo, že postoupíme dál. Ale pak přišlo určitě velké zklamání. Já můžu říct, že když jsme v kabině po tom posledním zápase seděli, věděli jsme, že jsme do toho dali všechno. Hodně lidí hrálo nachlazených nebo nedoléčených. Nemůžu říct, že bychom třeba nebojovali, nebo nechtěli. My jsme chtěli hrozně moc, ale Kladno hrálo chytře a nám v závěru už chyběly síly.

Tomáši, končí Vám v Plzni smlouva a hodně se o vás mluví v souvislosti s příští sezónou. Máte nějaké nabídky, nebo zůstanete v Plzni?
Nabídky určitě nějakou jsou. Ty má asi každý hráč, kterému končí smlouva. Já musím říct, že se mi v Plzni moc líbí, mám výborné vztahy s vedením. Zdá se mi, že někteří lidé tady o tom moc neví, protože kritizují třeba Tomáše Krále, který pro plzeňský hokej dělá hrozně moc, dělá pro klub maximum. Mě se líbí jak to dělá, jak je s týmem a proto jsme se dohodli, že když nepřijde nějaká lukrativní nabídka ze zahraničí, zůstanu v Plzni.

Jak to tedy vypadá v této chvíli. Bude mít Plzeň ve Vás svého kapitána i příští rok?
Takhle bych nechtěl předbíhat. Musím říct, že se jedná, jednání jsou v plném proudu a opravdu nechci předbíhat. Já se té odpovědi nijak nevyhýbám, rád bych to někomu řekl. Opravdu zatím sám nevim. Já jsem tady moc spokojený, Plzeň hokejem žije, výborně se tu pracuje s mládeží. Lidé, co tu hokej dělají, chtějí úspěch a já chci být určitě jeho součástí.

Mluvil jste o mládeži. Vám se play–off nepovedlo, sledujete vynikající výsledky dorostu, který postoupil až do finále?
Dneska (ve čtvrtek – pozn. red.) jsem slyšel, že vyhráli 6:5, tak jim tímto blahopřeji. Musím říct, že teď jsem to týden nesledoval, ani jsem moc nekoukal na extraligu. Ale jinak občas na internetu sleduju dorost i juniorku.

Právě Vám začala dovolená, už znáte nějaký další plán? Kdy máte sraz, kdy začíná příprava...?
Zatím nevíme, budeme čekat na telefon od trenérů. Oni si jistě musí udělat plán přípravy. My jsme skončili hodně brzo. Ale je jasné, že nemůžeme mít dovolenou třeba dva a půl měsíce, ale zase na druhou stranu nemůžeme mít dva a půl měsíce letní přípravu. Musí se to všechno skloubit, takže až si udělají plán, tak nám dají vědět.

Jak budete trávit dovolenou?
Já jsem hodně líný, takže budu odpočívat, budu golfovat. Nic závratného. (úsměv)

Budete sledovat vrcholící boje v play-off?
Teď jsem viděl prodloužení Slávie s Třincem, ale abych u toho seděl hodiny, to asi ne. Ale mám kamarády ve spoustě týmů, tak jim určitě přeju úspěch spíš než týmům, kterým tak nefandím.

Váš tip na vítěze extraligy?
Asi Budějovice.

Děkuji za rozhovor a hezkou dovolenou.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář