Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zápas rozhodly standardky, míní Petr Trapp

31. 3. 2008

Zápas rozhodly standardky, míní Petr Trapp

08.03.2008 | Muži "A" | Ohlasy k utkání

Zápas ve Zlíně rozhodly standardní situace a větší agresivita domácích, hlavně v první půli. Shodli se na tom střelec jediné branky Viktorie Petr Trapp i trenér Plzně Stanislav Levý.Plzeňané se zvedli ve druhé půli, po snížení na 1-2 však brzy inkasovali potřetí.

Střelec jediného gólu Viktorie Petr Trapp přiznává, že mužstvo zaspalo začátek zápasu. „Ano, i když jsme věděli, že na těžkém terénu se odehraje velmi těžký zápas a znali jsme sílu standardních situací soupeře, Zlín nás přesto zpočátku přehrával. Trochu jsme zaspali, domácí byli důraznější a po zásluze se dostali do vedení. Připravovali jsme se i na standardky soupeře, víme, že mají dva nejvyšší stopery v lize, bohužel právě standardní situace zápas rozhodly. Druhý poločas jsme odehráli, i když v deseti, mnohem lépe. Ohromná škoda je, že po našem snížení na rozdíl jediného gólu jsme v podstatě z protiútoku dostali další gól. Právě třetí branka zápas definitivně rozhodla. Je to škoda, na těžkém terénu rychle docházely síly, Zlínští na tom ale byli podle mě hůře, byli i dost nervózní. Porážka pochopitelně mrzí, není to však tragédie. Ve dvou následujících zápasech budeme ztrátu chtít napravit, přestože nás čekají velmi silní soupeři,“ zůstává optimistou záložník plzeňské Viktorie.

 

Trenér Viktorie Plzeň Stanislav Levý po zlínské porážce rozdělil zápas na dvě části. „První poločas mužstvo nezvládlo, někteří hráči se nedokázali srovnat s agresivitou soupeře. Za druhý poločas ale musím mužstvo pochválit, v této části hry hráči prokázali morálku. Od první minuty bylo jasné, kdo chce a potřebuje vyhrát a tímto způsobem byl vedený celý zápas, ze všech stran. První gól jsme inkasovali po individuální chybě, krásnou střelou se prosadil Šmahaj. Poté se nechal vyloučit zbytečně Varadi, druhý gól jsme dostali po jasném faulu na Petra Trappa. V té chvíli bylo velmi obtížné se do zápasu vrátit. Cením si proto morálky mužstva ve druhé půli, kdy tým podstoupil spoustu osobních soubojů. Byli jsme lepší, i v deseti lidech jsme mohli vyrovnat, bodový zisk nás stála nepokrytá standardka, ze které padl třetí gól Zlína. Na druhou stranu musím uznat ohromnou sílu Kroči a Zbožínka v těchto situacích. Je velká škoda, že čtvrtý rozhodčí vystupoval jako nejdůležitější muž na hřišti, nevšímal si toho, co má, zajímala ho pouze naše lavička. Pokud mužstvo prohraje dva zápasy za sebou, je pochopitelné, že další střetnutí budou velmi obtížná. Teď se projeví soudružnost, morálka a síla mužstva,“ dodává plzeňský kouč

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář