Jdi na obsah Jdi na menu
 


Za bojovnost jsme si bod zasloužili, říká trenér Levý

31. 3. 2008

Za bojovnost jsme si bod zasloužili, říká trenér Levý

30.03.2008 | Muži "A" | Ohlasy k utkání

 

 

Žádný oslnivý fotbal sice na Žižkově plzeňská Viktorka nepředvedla, díky velké bojovnosti ale konečně zabodovala. Navíc na hřišti pražské Viktorie, která doma ještě na jaře neztratila ani bod. „Styl zápasu byl pochopitelně ovlivněn předchozími porážkami a potřebou konečně zabodovat. Fotbalová kvalita opravdu nebyla na takové výši, jakou bychom si představovali. Ukázali jsme ale bojovnost a agresivitu a právě za tyto předvedené atributy, si myslím, jsme si bod zasloužili,“ hodnotil předvedený výkon trenér Plzeňanů Stanislav Levý. Nervozitu připustil i muž, který na Žižkově nastoupil s kapitánskou páskou na ruce, Petr Trapp. „Opravdu jsme neukázali skvělý fotbalový výkon, to rozhodně ne. Spíš jsme bojovali, a i když jsme chtěli vyhrát,  jsme rádi, že jsme konečně bodovali,“ přiznal po zápase 23letý záložník.

Plzeňská Viktoria rozhodně zlepšila defenzivu. Zatímco ve Zlíně a s Teplicemi nedokázala uhlídat především standardní situace, v Praze se Žižkovští dostali pouze do dvou příležitostí. „Břevno ze třetí minuty bylo po střele z dálky, to se nedá brát ani jako selhání defenzivy. Vlastně jsme zaváhali pouze jednou na konci zápasu, kdy jsme nechali hlavičkovat Labanta ve vyložené šanci. Jinak jsme to zvládli velmi dobře,“ mohl si po zápase pochvalovat defenzivu týmu trenér hostů. Viktoria se právě na zlepšení obranné činnosti hodně zaměřila. „Bylo to určitě naším úkolem. Dozadu jsme to prostě zvládli, dopředu už to bylo horší, nic jsme nevytvořili,“ připustil Petr Trapp.

V útočné fázi mužstvo sráželo hodně nepřesností a malá odvaha hráčů  doplňovat osamoceného útočníka na hrotu. „Ofenziva opravdu hodně trpěla kvůli nervozitě hráčů. Hráči minimálně doplňovali útočníka, nenabíhali dopředu,“ vyjádřil se plzeňský kouč.

Petr Trapp věří, že získaný bod pomůže mužstvu v dalších zápasech. „Doufám, že jsme se pražskou remízou odrazili ode dna.“ Také náročný trenér Levý si po zápase oddechl. „Ten bod je v naší situaci velmi cenný, věřím, že nás hodně povzbudí,“ podotkl ještě kormidelník Plzně.

V dalším kole čeká Viktorii parádní soupeř, do Plzně přijede horký kandidát na titul Slávia Praha. „Bude to velice náročné utkání, pro hráče je ale takový zápas svátkem,“ dodal trenér Levý.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář