Jdi na obsah Jdi na menu
 


West Bromwich Albion získal Michala Daňka

31. 3. 2008

West Bromwich Albion získal Michala Daňka

26.01.2008 | Muži "A" | "A" tým

AKTUALIZOVÁNO - Jak nás informoval předseda dozorčí rady FC Viktoria Plzeň a.s Ing. Miroslav Kříž, došlo dnes v nočních hodinách v Anglii k dohodě ohledně odchodu Michala Daňka do anglického klubu West Bromwich Albion.

 

"Ano, dnes v noci jsme se dohodli. Michal Daněk odchází do West Bromwich Albion na půlroční hostování o opcí na odkoupení," _DSC0035.jpgsdělil nám v dopoledních hodinách přímo z Anglie ing. Miroslav Kříž. Daněk tak bude mít možnost se v klubu, který má nakročeno do anglické Premiere League, aklimatizovat, poznat jeho chod a případně se zdokonalit v angličtině. "Jednání byla velice korektní a vstřícná. Prezident klubu pan Jeremy Peace i finanční ředitel Mark Jenkins vyšli požadavkům Viktorie maximálně vstříc a cena se hodně přiblížila našim představám." V médiích proběhla informace, že cena za Michala Daňka by se měla pohybovat okolo 2 milionů Euro. "Dojednaná částka se skládá z několika splátek a my budeme držet palce West Bromwich Albionu, aby postoupil do Premier League a Michal Daněk tak rozšířil úspěšné zástupce české brankářské školy v nejvyšší anglické soutěži (Petr Čech, Radek Černý)."

 

Na místo Daňka odlétne do turecké Antalye za týmem Martin Ticháček. Toho zpráva zastihla na cestě do Německa, kam cestoval s martin_tichacek_small.jpgjuniorkou k přípravnému utkání. "Ano už to vím. Měl bych odcestovat ihned jakmile budou zajistěné letenky".  Podle Kříže se Daněk do Anglie těšil. "Michal si moc přál odejít." Z Daňkova dalšího případného přestupu má Viktoria zajímavá procenta. "Odchodem Michala tak mají šanci uplatnit se naši mladí brankáři a já jsem přesvědčen, že se o svoji příležitost poperou." Pokud by došlo k problémům na brankářském postu, bude klub operativně řešit případnou náhradu. Jak nám předseda dozorčí rady sdělil, Viktoria i nadále pracuje na možném posílení kádru. "Není vyloučeno, že by ještě do Turecka odcestoval i nějaký další námi vytipovaný hráč." Konkrétní však Kříž nechtěl být. Mohlo by se jednat, jak uvedla některé média, o kmenové hráče Sparty, Slavie, či Teplic, vyloučen však není ani příchod z jiného klubu.

 

 

 

 

 

Michal Daněk poskytl exkluzivní rozhovor Plzeňskému deníku

 

Daněk: Přítelkyně to obrečela

plz_denik.jpgPLZEŇ/ANTALYA - Sotva si v pátek brankář Viktorie Plzeň Michal Daněk po příletu na soustředění do tureckého města Aksu vybalil kufry, už si do nich mohl druhý den rovnat věci zpátky. V sobotu ho totiž v hotelu Topkapi Palace, kde jsou viktoriáni ubytováni,  zastihla zpráva o jeho odchodu z Viktorie do anglického druholigového klubu West Bromwich Albion.

 

„Jsem rád, že došlo k dohodě. Anglii beru jako velkou výzvu a krok vpřed ve své fotbalové kariéře,“ reagoval bezprostředně na zprávu o dohodě klubů Michal Daněk.

Po jednání zástupců West Bromwich Albion v polovině ledna v Plzni to spíše vypadalo, že Daněk ve Viktorii ještě na jaře zůstane a k transakci nejspíš dojde až v létě. Anglický klub se ale rozhodl získat téměř dvoumetrového gólmana ještě v zimním přestupním termínu. Daněk tehdy prohlásil, že je připraven na obě varianty odchodu, v zimě či až v létě. „To platí stále. Jenom mně to v tuhle chvíli ještě pořád nedochází, že v Plzni končím a jdu do Anglie,“ svěřoval se v sobotu ze soustředění v Turecku čtyřiadvacetiletý gólman.

Daněk bude v klubu West Bromwich Albion na jaře hostovat, v létě by se mělo hostování změnit v přestup. Pro vytáhlého brankáře bude půlrok v Anglii prostorem k aklimatizaci a zejména k vylepšení angličtiny. „Je to pro mě teď obrovská motivace do učení jazyka. Věřím, že mi v tom v klubu pomohou,“ říká Daněk, který bude při adaptaci na nové prostředí hodně spoléhat i na dalšího Čecha v klubu, útočníka Romana Bednáře.

 Pro Daňka ale není okamžitý odchod do Anglie úplně jednoduchý. Přítelkyně Kristýna je totiž v jiném stavu a mladý pár očekává v dubnu narození syna. „Není to opravdu snadná situace, vždyť Kristýna bude rodit ani ne za tři měsíce. Ale já věřím, že nám pomohou její i mí rodiče,“ doufá v pomoc rodiny Daněk.

A jak jeho přítelkyně na zprávu o odchodu reagovala? „Musím na ni něco prásknout. Psala mi do Turecka zprávu, že doma brečí jako želva. Ale také hned dodala, že mi šanci chytat v Anglii přeje,“ usmíval se gólman.

Z desetidenního herního soustředění v Turecku tak Daněk absolvoval sotva pár hodin. „V sobotu odpoledne si s klukama naposledy zatrénuji a buď ještě v sobotu v noci nebo během neděle, podle toho, jak se seženou letenky, odlétám do Čech. Musím si na cestu do Anglie přebalit kufry. V Turecku mám jen lehlé oblečení, je tu osmnáct stupňů nad nulou, a v Anglii mě čeká úplně jiné počasí. Tam odletím v pondělí,“ uvedl v sobotu z Turecka pro Deník brankář Michal Daněk.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář