Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vítězná šňůra nás motivuje tvrdě makat...

31. 3. 2008

Vítězná šňůra nás motivuje tvrdě makat a vyhrávat dál, říká kapitán Marek Jarolím

25.11.2007 | Muži "A" | Ohlasy k utkání

Výhra v Jablonci po třinácti letech, tři body znamenající posun na čtvrté místo v tabulce a ještě nádavkem vítězný gól. Kapitánovi plzeňské Viktorky Marku Jarolímovi se z  Jablonce cestovalo domů zvesela. „Je to krásný pocit,“ svěřuje se, „celý týden čtete, že pro domácí půjde o zápas podzimu a když pak dokážete vyhrát, je to paráda.“

Podle Marka Jarolíma se vítězství v Jablonci nerodilo lehce. „Byl to zápas těžký fyzicky i psychicky,“ přiznává a dodává, marek_jarolim_small.jpgže počasí nebylo ideální a zmiňovaná prohlášení o důležitosti utkání pro domácí měli Viktoriáni v hlavách. „Věděli jsme ale, že bude hodně důležité co nejdéle neinkasovat a když to bylo dlouho nula nula, hrálo nám všechno do not. A když jsme pak dali pár minut před koncem gól, bylo rozhodnuto,“ líčí šťastný kapitán.

Právě on byl autorem vítězného gólu z 84. minuty zápasu. „Michal Smejkal mi z pozice stopera poslal krásný balon za obranu přímo do běhu a na mě už bylo jen poradit si se Špitem,“ směje se Jarolím. „Naštěstí to vyšlo.“

Plzeňský záložník připomíná, že už jde o druhý gól ze dvou zápasů, při němž mu míč přesně na nohu posadil právě Michal Smejkal. „S Mladou Boleslaví doma to bylo podobné. S Michalem si na hřišti rozumíme. A je jedno, jestli hraje zrovna v útoku nebo v obraně,“ vykládá.

Plzeňský kouč Stanislav Levý také oceňuje Smejkalovu univerzálnost. „Když jsem ho v půli stáhl z útoku na místo stopera poté, co hrozilo vykartování Petra Knakala, věřil jsem mu. Michal má dobrou hlavičku, je dobře rychlostně vybavený a pozici stopera  zná, už na ní v minulosti hrával. A musím říct, že jen potvrdil, mé předpoklady,“ říká Levý. Ten  je rád, že Smejkala může nasadit na víc míst v sestavě. „Je samozřejmě dobré takové hráče mít k dispozici k různým taktickým stanislav_levy_small.jpgvariantám,“ pokyvuje hlavou trenér.

Stanislav Levý přiznává, že vítězství v Jablonci bylo trochu šťastné, jedním dechem ale dodává, že tým za ním šel. „Hráli jsme agresivní a poctivý fotbal a i když soupeř měl optickou převahu, k vyloženým šancím jsme ho nepustili. Naopak jsme hrozili z brejků,“ vysvětluje Levý.

Plzeňský kouč má teď před sebou náročný týden. „Sestava v Jablonci s mladíky Süsserem a Lecjaksem nezklamala, naopak. Příští neděli už budu mít ale k dispozici Filla a Radu, trénovat už začne i Krbeček. Já budu muset vybírat. Ale přiznávám, že to jsou pro každého trenéra starosti příjemné,“ usmívá se Stanislav Levý.

Ten, jak je jeho zvykem, zůstává i přes čtvrtou pozici Viktorky v tabulce nohama pevně na zemi. „Musíme poctivě pracovat dál, liga zdaleka nekončí a stát se může cokoliv,“ připomíná.

Trenérova slova potvrzuje i kapitán Marek Jarolím. „Právě  to, že vyhráváme, dodává do kabiny klid a dobrou náladu. Všichni ale víme, že jedině tím, že budeme makat, můžeme čekat další úspěchy. Třeba už za týden proti Budějovicím,“ věří Jarolím a dodává, že  motivací bude dost. „Hlavní je samozřejmě dál stoupat v tabulce a prodloužit sérii výher na pět, chceme ale také udělat radost novému manažerovi panu Kořínkovi. Ten v Budějovicích působil a slíbil nám za vítězství dobrou večeři.“  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář