Jdi na obsah Jdi na menu
 


Viktoria testuje nigerijského fotbalistu

31. 3. 2008

Viktoria testuje nigerijského fotbalistu

19.03.2008 | Muži "A" | Obecné články

Již od pondělí je v Plzni na testech teprve šestnáctiletý fotbalista z Nigérie. Informaci nám dnes potvrdil sportovní manažer FC Viktoria Plzeň Adolf Šádek.

 

"Je to člen vítězného týmu loňského mistrovství světa v kategorii U17, které se hrálo v Jižní Korei. Nejprve byl na zkoušce v Boltonu a poté ve West Bromwich Albion. V Anglii však mají limitační kvoty pro zahraniční hráče a tak nám přišla od hráčova agenta nabídka v součinosti s působením Michala Daňka ve West Bromwich Albion." Nigerijský hráč se tak zařadil od pondělí do přípravy.

 

Liemu Egbeta (15.11.1991) se narodil ve městě Warri Delta State v Nigeérii, kde i působil v klubu N.P.A. FC. V loňském roce se s reprezentací zúčastnil světového šampionátu v Korei, kde nigerijský tým obsadil první místo. "Jsem moc rád, že jsem se zúčastnil a že se nám podařilo vyhrát titul," říká Liemu Egbeta, který do Evropy, ale i do Plzně nepřijel sám. "Ještě s kolegou, který je teď na testech ve Sportingu Lisabon." Plzeň na něj zapůsobila pozitivně. "Jak město, tak i Viktoria na působí velice kladně. Moc rád bych se zde uchytil. Bral bych to jako jeden ze svých dalších fotbalových úspěchů."

Jak naznačil sportovní manažer Šádek, mělo by se o případném angažmá rozhodnout do konce týdne. "Počítáme, že v jarní části by hrál za U19, případně v juniorce. Od léta by se vidělo co dál." Šádek i nepřímo uvedl, že příchod Egbeta nemusí být poslední. "Zatím by bylo předčasné říkat nějaké další podrobnosti, ale určitě se nebudeme bránit příchodu mladých talentovaných hráčů. Jediní, kde toto aplikují jsou Mostě, kde se v dorostenecké lize objevují hráči z těchto zemí. Byli bychom u nás v republice druzí, kdo by tuto strategii praktikoval."

 

Egbeta nejprve absolvoval tréninky společně s dorostem, poté s juniorkou a dnes odpoledne si jej otestoval i trenér Stanislav Levý. "Rozhodně fotbalové schopnosti a potencionál má. Je velmi dobře technicky vybaven, přesto pro zařazení do áčka by to na něj mohl být moc rychlých přechod," vysvětluje trenér Levý a dodává. "Potřebuje si zde zvyknout, adaptovat se. Jako optimální se mi jeví zařadit jej do dorostu, případně juniorky."

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář