Jdi na obsah Jdi na menu
 


Remíza je zasloužená, řekl trenér Levý

27. 3. 2008

Remíza je zasloužená, řekl trenér Levý

11.08.2007 | Muži "A" | Ohlasy k utkání

Jako zaslouženou označil remízu s pražskou Spartou trenér Viktorie Stanislav Levý. "Chtěli jsme tři body, ale po vyloučení Smoly jsme museli myslet hlavně na defenzivu. Před Spartou máme respekt, má nejsilnější kádr v lize. Přesto jsme si i v početním oslabení dokázali vytvořit slibné příležitosti. Proto považuji remízu za zaslouženou," konstatoval plzeňský kouč.

Jeho kolega na lavičce Sparty Michal Bílek očekával tvrdý boj. "To se také potvrdilo, hru kouskovala řada faulů, některé ze strany Plzně byly podle mě až za hranicí. Tvrdost je v pořádku, ale někdy jí bylo příliš. Ale i s tím se musíme umět vypořádat. Plzeň hrála bojovně, sáhla si na dno. A my jsme si nedokázali vytvořit dost vyložených šancí. Jeli jsme si pro tři body a nemáme je. Takže o spokojenosti nemůžeme hovořit," mínil Bílek, jehož tým nyní čeká souboj s londýnským Arsenalem v předkole Ligy mistrů.

I bez potrestaného Smoly se Plzeň snažila využít rychlých brejků. A několikrát byla blízko gólu - Smejkal, Trapp ani Procházka však při zakončení neuspěli. "Samozřejmě, že nám v útoku chybí zraněný Tomáš Krbeček. Ale nejen on, i Limberský či Pilař. Tihle tři loni zařídili 15 našich gólů. Ale hráči, kteří dnes byli na hřišti, si zaslouží pochvalu," reagoval Levý.

Největší šanci Sparty zlikvidoval brankář Daněk. V 90. minutě se před ním objevil osamocený Došek, jeho střelu však plzeňský gólman kryl. "Byl jsem moc rád, že balon netrefil ideálně a šel do míst, kde jsem ještě stačil zasáhnout," řekl Michal Daněk. Bravurně kryl i dalekonosnou bombu svého nedávného spoluhráče Limberského. "Tyhle balony ve vzduchu plavou. Zasáhl jsem na jistotu a jsem rád, že míč skončil v bezpečí," popisoval Daněk.

Limberský patřil k nejaktivnějším Sparťanům. A s kamarádem Fillem svedl řadu ostrých soubojů. "Ale nebylo to nic záludného. Nechtěně jsem ho trefil do hlavy a dostal žlutou, Martinovi jsem se omluvil. On pak zase stáhl mě a uviděl jí taky. Žádná hrubá slova jsme si neřekli, není proč," uvedl David Limberský. "Hrát tady, to byl pro mě adrenalin. Jen smůla, že jsme nedali gól. Plzeň se nám vyrovnala po všech stránkách. V závěru se pak stáhla před svou branku, bylo složité se prosadit." Ještě v minulé sezoně kapitána Viktorie provázel při cestě ze hřiště potlesk i pískot. "Reakce byly většinou vstřícné, za to chci fanouškům moc poděkovat. Jsem rád, že mě přijali. Neudělal jsem přece nic špatného, jen přestoupil do Sparty," usmál se David Limberský.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář