Jdi na obsah Jdi na menu
 


Musíme se rychle oklepat a jít dál, říká Tomáš Rada

31. 3. 2008

Musíme se rychle oklepat a jít dál, říká Tomáš Rada

02.03.2008 | Muži "A" | Ohlasy k utkání

Hodně nepovedený zápas sehráli Viktoriáni v 19. kole Gambrinus ligy proti Baníku Ostrava. Porážku 0:4 těžko ´skousávala´ celá kabina. "Věřili jsme si. Chtěli jsme získat tři body a poskočit v tabulce výš. Místo toho to dopadlo takhle," posteskl si kapitán Viktorie Tomáš Rada. Ten jako hlavní příčinu kruté prohry vidí absenci důrazu, pohybu a spoustu špatných balonů. "Přitom jsme věděli, že Baník má silný tým a rychlé hráče a záloze i útoku," krčí rameny Rada. Podle něj také Plzni nepomohl rychle vstřelený gól Ostravy.tomas_rada_small.jpg  "Pak už jsme se z toho neoklepali."

Tomáš Rada bere právě první branku Baníku, kterou vstřelil Lukáš Magera, tak trochu i na sebe. "Byla to chyba obrany. Nedohodli jsme se, část šla dopředu, druhá půlka zůstala vzadu. A Magera je dost zkušený na to, aby toho využil," popisuje.

Dalším nešťastným byl obránce Pavel Malcharek. Právě jeho noha poslala míč při třetím gólu za záda Luboše Iliziho. "Zaváhali jsme na levé straně, Svěrkoš poslal střílený centr před bránu a mě to nešťastně trefilo do nohy," zoufá si Malcharek. Ten ale vidí příčinu kruté porážky Plzně jinde. "Nefungovala nám záloha a na obranu se valil jeden útok za druhým. Nestíhali jsme."pavel_malcharek_small.jpg

Trenér Ostravy Karel Večeřa pochválil celý svůj tým . "K zápasu jsme přistoupili přesně tak, jak jsme měli," uvedl a dodal, že Baník si byl vědom toho, že Plzeň i na jaře předvádí kvalitní fotbal a proto v žádném případě soupeře nepodcenil. "Zvlášť v prvním poločase jsme pak předvedli opravdu kvalitní výkon." Jednu chybičku přesto Večeřa našel. "Neproměnili jsme další i stoprocentní šance. To by se nám v jiném zápase mohlo vymstít."

stanislav_levy_small.jpgKouč Plzně Stanislav Levý samozřejmě žádný důvod ke spokojenosti neměl a uznal jednoznačnou porážku svého celku. "My jsme do zápasu vstoupili relativně aktivně a měli jsme i jednu pološanci. Pak přišel první gól Baníku, kdy se nedohodli stopeři a obrana, a následovala další inkasované branky. O poločase jsme sice burcovali, že zkusíme snížit, ale nepovedlo se. Namísto toho jsme dostali a poté se zápas už jen dohrával," rekapituluje Levý. Trenér Plzně uznal, že Viktorii chyběl důraz ve středu hřiště. "Záloha se hodně posouvala, což byl celý problém první půle," všiml si trenér.

Kapitán Viktorie Tomáš Rada přesto věří, že se jeho tým oklepe a sobotní zápas se Zlínem zvládne. "Máme na to týden. I když máme mladý tým, věřím, že to zvládneme." 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář