Jdi na obsah Jdi na menu
 


Konečně jsem dal gól jinak než z penalty ...

31. 3. 2008

Konečně jsem dal gól jinak než z penalty, smál se Fillo

08.10.2007 | Muži "A" | Ohlasy k utkání

Po vítězství nad Žižkovem vládla v plzeňské kabině velká spokojenost. "Když se daří, je fotbal krásný a vy si ho užíváte," svěřil se záložník Martin Fillo. Byl hvězdou zápasu dvou Viktorií. Vstřelil dva góly včetně toho vítězného. Nejprve se v prvním poločase trefil hlavou, po přestávce pak rozhodl šikovnou střelou z hranice šestnáctky. "Konečně dávám góly jinak než jen z penalty," smál se plzeňský kanonýr.

Tři body na konto aktiv přivítal i trenér Stanislav Levý. "Jsem za ně rád. Žižkov hraje na hřištích soupeřů dobrý fotbal, odvezl si tak v sezoně už pět bodů. Věděl jsem, že nás čeká těžký zápas." Kouče mrzelo, že za stavu 1:0 jeho svěřenci nepřidali druhý gól. "Šance jsme na to měli. Místo toho jsme pak po naší nepozornosti sami inkasovali. V kabině jsem hráče nabádal k trpělivosti. Nechtěl jsem, aby zbytečně nakopávali balony. Bylo to čekání na chybu," popisoval Levý. Chybu naštěstí pro Plzeň udělali žižkovští hráči a Fillo zvýšil na 2:1. Pak se ještě poprvé v plzeňském dresu gólově prosadil Halama. "Diváci viděli, že na hřišti byl znovu velmi mladý tým. Šmejkal i Halama svou roli zvládli velmi slušně, přestože Halama měl v obraně občas víc problémů," mínil plzeňský trenér.

Žižkovský trenér Stanislav Griga příliš důvodů ke spokojenosti neměl. Jeho tým je v tabulce poslední. "Věděli jsme, že nás čeká boj o záchranu. Naše situace je nepříjemná, ale musíme se z ní nějak dostat," konstatoval Griga. Ztrátu bodů v Plzni viděl především v koncentraci svých hráčů. "Sedmdesát minut hrajeme vyrovnaný duel. Jenže pak ztratíme koncentraci a po vlastních chybách inkasujeme. Z těchto příčin dostáváme nejvíce gólů," povzdychl si žižkovský lodivod.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář