Jdi na obsah Jdi na menu
 


Důležité body a ještě premiérový gól

31. 3. 2008

Důležité body a ještě premiérový gól, to je paráda, vyznává se Zdeněk Šmejkal

04.11.2007 | Muži "A" | Ohlasy k utkání

Obrovská radost zaplavila po zápase na Kladně devatenáctiletého plzeňského obránce Zdeňka Šmejkala. „Dát premiérový ligový gól je samozřejmě krásné, ale ještě lepší je, že to bylo ve vítězném zápase,“ líčí Zdeněk Šmejkal a potvrzuje, že utkání na Kladně bylo v podstatě o šest bodů a výhra, navíc teprve druhá letošní na hřištích soupeřů, je pro Viktoriány hodně důležitá.

Zdenek_smejkal_small.jpgŠmejkal se v zápase trefil ve 39. minutě a jeho gól znamenal vedení Plzně 2:0. „Marek Jarolím kopal trestňák, zkrácený roh, já stál na zadní tyči úplně volný a balon proletěl až ke mně. Míč se mi sice zamotal pod nohy a já ho dotlačil do branky přes gólmanovy ruce už vleže, ale na kráse nezáleží, podstatnější je výsledek,“ směje se mladý bek.

Ten přiznává, že po výborném prvním poločase se nechala Viktorka v tom druhém hodně zatlačit. „V první půli jsme byli lepší, hru jsme měli pod kontrolou a je škoda, že jsme nedali ještě jeden gól. V tom druhém nás Kladno zmáčklo, pak Dočkal snížil a my se báli o výsledek. Žádnou pořádnou šanci si už ale Kladenští v závěru nevypracovali,“ konstatuje Šmejkal.

Ten si vychutnával radost z výhry i první ligové trefy a nemyslel na to, co bude muset přidat jako zápisné do společné kasy.stanislav_levy_small.jpgNěco budu muset dát, to je jasné, ale dám to rád,“ tvrdí Zdeněk Šmejkal.

Trenér Plzně Stanislav Levý zápas viděl jako utkání dvou rozdílných poločasů. „V první půli se nám dařilo a mohli jsme vést víc než 2:0. Škoda, že jsme třetí gól nedali, protože ten by myslím domácí definitivně zlomil,“ míní Stanislav Levý. Jak pokračuje, Kladno nastoupilo do druhé půle s hrou na maximální riziko, naštěstí se mu ale podařilo výsledek jen zkorigovat. „My se nechtěli nechat tak zatlačit, ale soupeř hodně zvýšil důraz, vyhrával osobní souboje. I když i pak jsme nějakou šanci z protiútoku měli, už nám chyběla na rozbitém hřišti přesnost a tak to byl boj, pro nás nakonec šťastný, až do konce,“ dodává Stanislav Levý.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář