Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ať žije král. Gólman Michal Daněk!

31. 3. 2008

Ať žije král. Gólman Michal Daněk!

23.01.2008 | Muži "A" | Napsali o nás

Rok 2007 byl pro Michala Daňka nejlepším v kariéře. Viktorii Plzeň jako brankářská jednička výrazně pomohl k šestému místu v Gambrinus lize, ke stéjné pozici táhl Plzeň i v podzimní části nejvyšší soutěže.Výborné výkony v lize mu přinesly i pozvánku do reprezentace. A také titul nejlepšího sportovce Plzeňského kraje v anketě vyhlašované MF DNES a internetovým serverem iDNES.cz.


 

Přesto čtyřiadvacetiletý ostravský odchovanec a velký obdivovatel někdejší reprezentační gólmanské jedničky Pavla Srníčka věří, že dobré časy ještě neskončily.
„Letošní rok může být ještě lepší,“ doufá Michal Daněk.

To jsou smělé vize.
Čekáme s přítelkyní kluka. Narodit se má koncem dubna a já už se strašně těším. Proto myslím, že ten letošek se mi také jen tak z hlavy nevymaže.

Už máte vybrané jméno?
Máme tři jména v užším výběru, prozrazovat je ale nechci. Nakonecn je totiž možné, že si vzpomeneme ještě na nějaké a bude všechno jinak.

logo_dnes.jpg
 
Budete přísný táta?
Určitě ne. Já vyrůstal mezi třemi staršími sestrami a byl jsem sám rozmazlovaný. A teď často jezdíme s přítelkyní do Prahy, kde žije jedna ze sester se svým malým synem a dcerkou. Ty taky rozmazluju.

Bude váš syn fotbalista, nebo s ním máte jiné plány?
Já žádné plány nemám, přeju si, aby byl hlavně zdravý a dělal to, co ho bude bavit. Kdyby byl fotbalista, určitě by mi to nevadilo. Ale možná ještě víc by se mi líbilo, kdyby hrál tenis. Ten  mám taky hodně rád.

Jak jste na tom vlastně vy s ostatními sporty. Co vás baví?
Kromě fotbalu tenis, ten často hraju s kamarády doma v Ostravě. Tady v sezoně jsem často rád, když se natáhnu k televizi. A v té taky ladím hlavně sportovní kanály. Sleduju fotbal, hokej a tenis.

Mluvíte o hokeji. Znamená to, že v Plzni na hokej chodíte a fandíte Lasselsbergeru?
S kluky z Viktorky občas na hokej zajdeme. Já teď ale od Nového roku nebyl, nějak nebyl čas. Hokejistům Plzně přeju, aby play off vybojovali. Myslím, že se jim to určitě podaří. A pak půjdu zase fandit.

V Plzni už žijete rok a půl. Jak vám přirostla k srdci?
Moc. Mám to tu strašně rád. Bydlím na Slovanech, kde chodíme i na procházky. S přítelkyní také rádi zajedeme do obchodního centra Olympia.

V naší anketě jste vyhrál před cyklokrosařem Zdeňkem Štybarem a sportovní střelkyní Kateřinou Emmons-Kůrkovou. Co to pro vás znamená?
Hrozně moc. Já si strašně vážím lidí, kteří mi dali hlasy. V Plzni moc lidí neznám, takže je fajn pocit, že pro mě hlasovali cizí lidé opravdu na základě mých výkonů. A to, že jsem se umístil před Štybarem a Kůrkovou, kteří reprezentují Česko  a vozí medaile ze světových akcí, je až neskutečné.

Vy jste měl také blízko k vyšvihnutí se ještě výš ve fotbalové kariéře, hodně se o vás zajímal lídr druhé anglické ligy West Bromwich Albion. Teď jsou ale jednání s Plzní na mrtvém bodě. Nelitujete?
Ne. Všechno zlé je k něčemu dobré a já aspoň budu doma v Čechách s přítelkyní u toho, když se nám narodí kluk.

A také na očích reprezentačnímu kouči Brucknerovi při nominaci na euro.
Takhle o tom nepřemýšlím. Budu chytat jak nejlíp umím a kdyby náhodou vyšla pozice trojky na euru, bude to krásný bonus.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář